Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


Prohhorov: me ei pea osalema Obama valimiskampaanias

postitas neocon valimiseelsete-sõjakäikude osak. 19:30 7. veebruar, 2012
sõda Venemaa presidendiks kandideeriv Mihhail Prohhorov ütles täna välja oma seisukohad Süüria küsimuses. "Mul ei ole mingit sümpaatiat Venemaa välisministeeriumi suhtes – see ajab arhailist poliitikat. Seda poliitikat juhib mitte pragmatism, vaid foobiad ja ideoloogilised dogmad. Mitte Venemaa majanduslik strateegia ja ärihuvid, vaid sageli vastandumine Ameerika positsioonidele," märkis Prohhorov. "Mis on reaalne? Meil on seal 20 miljardit dollarit investeeringuid, pool miljardit sõjavarustusena ja vahemereäärne mereväebaas Tartus. Me tahame hoida seda, mida omame – see on aluseks meie lähenemisele antud küsimuses. Kes meile selle garanteerib: Assad, islamistidest mässulised? Võib-olla Obama või Kuveidi emiir? ÜRO resolutsioon Süüria vastu – kas see – on humanitaarne resolutsioon või Obama valimiseelne liit Lähis-Ida islamistidega? Ja miks peaks Venemaa võtma osa USA presidendivalimistest, kui meil on oma presidendivalimised? Minul ei ole mingeid sentimentaalseid tundeid Assadi režiimi suhtes. Aga ei ole ka suuremat sümpaatiat islamistidest mässuliste suhtes, kes võitlevad viimase ilmaliku, mitteislamistliku valitsuse vastu Lähis-Idas. Selge see, et linnasid kahuritest lasta ei tohi. Venemaa on kohustatud seda Assadile selgelt ütlema, kõvasti ja valjusti. Aga ka selle kohta tahan ma saada infot sõltumatutest allikatest. Ja mitte kanalitest, mis kuuluvad Katari ja Kuveidi šeikidele – need ei ole demokraatlikud ja liberaalsed riigid."
( Loe edasi... )

Video demonstreerib USA valimispettuseid

postitas Pampa surnud-naljad-vanad-naljad? osak. 16:30 7. veebruar, 2012
naljakas Tundmatu Sõdur kirjutab: "Hetkel on USA,s kuumaks teemaks valija isiku tuvastamine. Mõned nõuavad,et valija peaks esitama fotoga dokumendi kuid keskvalitsus on kõik sellised nõudmised blokeerinud, kuna valija isikut tõendav ja vajadusel riigi kulul väljastatav fotoga dokument olla rassistlik ja diskrimineerib mittevalgeid.Nations Top law enforcement official thinks that photo ID's are racist/ Alloleval videol...
( Loe edasi... | 380 baiti teksti | 6 kommentaari, 4 sinu künnisel )

arvamus: Minuti portaalis on täheldatud tsensuuri algeid

postitas neocon mina-pole-süüdi osak. 6:55 7. veebruar, 2012
tsensuur Tundmatu Sõdur kirjutab: "On täheldatud, et DIY uudiste portaal, mis tegutseb aadressil "minut.ee" on viimasel ajal justnagu artikleid tsenseerima hakanud.

Näiteks võis mingi aja vältel kohata avalehel artiklit "Küüditamisnimekirjad 2.0", mida kaunistas ülitore ajalehe väljalõige ühe professori tarkade sõnadega loenduse olemuse kohta. Selle loo linki ei õnnestu enam kuskilt avastada.

Teise näitena, veel täna (6. veebruari) hommikul ilutses avalehel artikkel, kuidas Eesti kommunistid Marxi teoseid propageerivad, mis mind küll külmaks jätab, ent võib-olla kellelegi just elavat huvi pakub. Paraku on see lugu nüüdseks teadmata suunas kadunud.

Soovida jätab ka lugude tagasi lükkamine ilma saatjale põhjendust lähetamata, näiteks üks tuttav pakkus täna (6. veebruaril) välja uudisenupu 11. veebruaril toimuva ACTA vastase meeleavalduse kohta, mis paraku avaldamata jäeti -- mis on küll iga uudiste vahendaja võõrandamatu õigus, aga kurvastaval toimub siin see mainimata, et mis ei meeldi (ja mainida saaks -- tal on küll anonüümne meiliaadress, aga sealt saab posti lugeda). Õnneks pole muret, sisuliselt sama jutu leiab ka BBC-st ja Õhtulehest nüüdseks.

Käesolev on üleskutse arutleda ja teineteist valgustada sellise välisel vaatlusel üsna suvalise tegevuse allikate, eesmärkide ja tulemuste üle -- ning selle üle, kas peaks midagi ette võtma (Minutist mujale kolima, proovima muuta Minutit) või niisama vahtima."

( Loe edasi... | 38 kommentaari, 31 sinu künnisel | arvamus )

Vene teadlased puurisid augu jääaluse Vostoki järveni

postitas doc the-thing osak. 0:39 7. veebruar, 2012
teadus Peale 30 aastat teadustööd ja viimastel nädalatel saadud meediakajastust on Venemaa teadlased puurinud augu jäässe saamaks ligipääsu igijää all olevasse Vostoki järve. Sügavpuurimine algas Vostoki uurimisjaamas juba eelmise sajandi 70ndatel aastatel, kui järve olemasolu polnud üldse teada. Teadlased loodavad saada evolutsiooni ja kliimamuutuste kohta olulist teavet puuraugust kogutavast materjalist - tegemist on pikka aega muust maailmast eraldatud veekoguga.
( Loe edasi... | 5 kommentaari )

Torrentisait BTJunkie.org lõpetas tegevuse

postitas doc critical-descision osak. 0:26 7. veebruar, 2012
tsensuur Populaarne torrentisait BTJunkie.org on lõpetanud oma tegevuse. Veebilehelt võib lugeda järgneva teate: "2005-2012 See on lõpp. Otsus ei tulnud kergelt, kuid saidi sulgemine tuleb vabatahtlikult. Me oleme võidelnud aastaid õiguse eest suhelda, kuid nüüd on aeg edasi minna. Tegemist on olnud elu seiklusega, soovime teile kõike parimat". Tasub meenutada, et seda saiti pole ähvardanud ükski kohtuasi, seega on arusaadav haldajate soov lõpetada tegevus enne mõnda süüdistust. Megauploadi ja The Piratebay ümber toimuv teeb närviliseks iga failivahetussaidi omaniku - valiku tegemine seisab ees neist igaühel.
( Loe edasi... )

ACTA toetajaskond järjekordselt väheneb

postitas doc seadused-pole-avalikud osak. 23:50 6. veebruar, 2012
euro Tants ACTA ümber läheb üha veidramaks. Järgides poolakate eeskuju, võtavad tšehhid aja maha ning peatavad ratifitseerimise protsessi kuni erinevate osapoolte vahel tekib ühine arvamus asjast. Protestiaktsioonidel paistab olevat suurem mõju kui arvatud. Rumeenia (eks)peaminister Emil Boc on aga avalikkuse ees tunnistanud, et ta ei saa üldse aru, miks riik ACTA lepingule alla kirjutas. Kriitika opositsiooni poolelt on olnud vali ning selgitusi seadusealgatuse kohta ei paku isegi selle loojad ise.
( Loe edasi... )

Islandlaste veebibaas aitab vältida suhteid lähisugulaste vahel

postitas doc sobib-ka-polüneesiasse osak. 23:20 6. veebruar, 2012
seks/etc Kui terve rahvastik asub väikesel saarel aastasadu ja lugematu arvu järelpõlvi ning suuruseks vaid 300 tuhat siis on üpris tõenäoline, et sugu satutakse tegema lähisugulasega. Õnneks on probleemiga kokku puutvatel islandlastel lahendus vältimaks sellist tõsist probleemi. Islandlaste internetiregister ehk Íslendingabók võimaldab vaadata sisestatud nimede järgi, missugune on nende isikute sugupuu ja kas see on alles hiljuti mõne oksa võrra lahknenud. Geneetiliste probleemide vältimiseks oleks tervislik lähisugulaste kargamisest loobuda, kuid ühiste vanavanavanemate omamine pole mingi probleem - pigem vastupidi! Hiljuti avaldatud uurimus näitab, et sellisel teel kokku miksitud geenid on hoopis elujõulisemad ja täielikumad kui kahe erineva maailma paiga inimese geenikokteil. Seega aitab jällegi internet islandlaste elu paremaks ja lihtsamaks muuta.
( Loe edasi... )

press: Portaal kaitsepoliitika.ee avas pordid

postitas mauri taome-adrad-mõõkadeks osak. 15:55 6. veebruar, 2012
poliitika Wesse kirjutab: "Hiljuti kodanikualgatusena käima lükatud kaitsepoliitikateemalist portaali www.kaitsepoliitika.ee on testperioodil külastanud juba üle 3000 huvilise.
Kaitsepoliitika.ee looja Wesse Alliku sõnul on oluline muuta ühiskonnas suhtumist, et militaarteemad lihtkodanikku ei puuduta. „Millegipärast on levinud suhtumine, et ohu korral ei suuda kaitsevägi meid niikuinii kaitsta. Veel hullem, mõnedele on jäänud mulje, et et riigikaitse on vaid mundrikandjate siseringi pärusmaa. See ei ole nii – kaitsepoliitika on riigi arengu äärmiselt oluline osa ning igaühel peaks olema võimalus selles kaasa rääkida,“ kommenteeris Allik.
( Loe edasi... | 1549 baiti teksti | 2 kommentaari, 1 sinu künnisel | press )


säutsujada

10 nädala vähemloetumat
0 OpenBSD meeskond lõi oma versiooni OpenSSL-ist (0)
53 Suured asteroidid tabavad Maad tihedamini kui varem arvatud (0)
68 Pätid kasutavad droone kanepikasvatuste röövimiseks (0)
81 Microsoft kaotab Nokia nime müüdavatelt nutitelefonidelt (1)
86 Küberraha börs Mt. Gox esitas avalduse enda likvideerimiseks (0)
107 USA-st kadunud tuumamaterjal võis jõuda Iisraeli tuumapommidesse (2)
118 OpenBSD meeskond asub puhastama OpenSSL-i koodibaasi (0)
122 Värsked postitused uus.minut.ee lehel (0)
135 Venemaa kustutas enamuse Põhja Korea võlast (1)
174 PILT: Mõne näitajaga oleme ainult veidi USA'st tagapool (2)

küsitlus
Mul on arvutis
kõvaketas/kettad kõik krüpteeritud
ainult kodukataloog või partitsioon on krüpteeritud
vaid osa faile või katalooge on krüpteeritud
kõik krüpteerimatta
mul pole saladusi, kõik kuulub võimuorganite töötajatele
kasutan paberit ja sulepead, olulised paberid neelan alla
[ tulemused | Polls ]
kommentaarid:0 | hääled:22

kaubanduslikud teated

10 viimast kommentaari
 • Pealkiri vale? (0 points) - Tundmatu Sõdur (23:22 22. aprill, 2014) kuulub loole PILT: Mõne näitajaga oleme ainult veidi USA'st tagapool
 • MillimAllikas (0 points) - Tundmatu Sõdur (18:29 22. aprill, 2014) kuulub loole PILT: Mõne näitajaga oleme ainult veidi USA'st tagapool
 • Duhh (0 points) - Tundmatu Sõdur (17:13 22. aprill, 2014) kuulub loole Microsoft kaotab Nokia nime müüdavatelt nutitelefonidelt
 • teooria vandenõust (1 points) - Fleimar Troll (15:55 20. aprill, 2014) kuulub loole VIDEO: CNN levitab huvitavaid hüpoteese
 • valus (1 points) - Fleimar Troll (14:36 20. aprill, 2014) kuulub loole Venemaa kustutas enamuse Põhja Korea võlast
 • Re:Neh (0 points) - Tundmatu Sõdur (19:00 19. aprill, 2014) kuulub loole USA-st kadunud tuumamaterjal võis jõuda Iisraeli tuumapommidesse
 • ABNCBSC (0 points) - Tundmatu Sõdur (17:59 19. aprill, 2014) kuulub loole VIDEO: CNN levitab huvitavaid hüpoteese
 • Neh (0 points) - Tundmatu Sõdur (16:05 19. aprill, 2014) kuulub loole USA-st kadunud tuumamaterjal võis jõuda Iisraeli tuumapommidesse
 • säuts (0 points) - Tundmatu Sõdur (12:38 19. aprill, 2014) kuulub loole 44% Twitteri kasutajatest pole kordagi säutsunud
 • Re:minut vajaks EAS'i toetus (3 points) - mauri (12:38 19. aprill, 2014) kuulub loole Telegram.ee sai EAS'ilt 5000 eurot toetust

 • 10 nädala loetuimat
  556 VIDEO: CNN levitab huvitavaid hüpoteese (2)
  263 Googlet ei huvita, et igat Androidi võib pealt kuulata (0)
  174 PILT: Mõne näitajaga oleme ainult veidi USA'st tagapool (2)
  135 Venemaa kustutas enamuse Põhja Korea võlast (1)
  122 Värsked postitused uus.minut.ee lehel (0)
  118 OpenBSD meeskond asub puhastama OpenSSL-i koodibaasi (0)
  107 USA-st kadunud tuumamaterjal võis jõuda Iisraeli tuumapommidesse (2)
  86 Küberraha börs Mt. Gox esitas avalduse enda likvideerimiseks (0)
  81 Microsoft kaotab Nokia nime müüdavatelt nutitelefonidelt (1)
  68 Pätid kasutavad droone kanepikasvatuste röövimiseks (0)

  täna ajaloos
  3. Ordibehesht 1393
  23. Jumada al-Thani 1435
  23. Aprill 2014
  23. Nisan 5774


  veel...


  Quick Links
  complete timeline
  forbidden books
  israel shamir
  infopartisan
  raamatukoi
  tehnokratt
  Prof.Habib
  the onion
  non grata
  slashdot
  heategu
  latne
  rsf.fr
  rawa
  ears
  fair
  ipi.at
  seruv.il
  cryptome
  corpwatch
  war times
  cia manual
  kolhoos.ee
  neturei karta
  counterpunch
  anarchy archives
  electronic intifada
  iraani karikatuurid

  10 kuuma kommenti
 • TXOR'iga lahendatav probleem (4 points) - martin_vahi_v2 ( 7:25 12. august, 2013) kuulub loole minut.ee kommentaariumis avaldatud idee jõudis realiseerumiseni
 • Reklaam, minut ja trollidest hüsteerikuid (4 points) - Pampa (10:43 26. juuli, 2012) kuulub loole Kas Edgar Savisaar peseb raha?
 • Pseudoprobleem (4 points) - pudist (21:39 3. juuni, 2012) kuulub loole Riia peapiiskop tänas homoparaadi oponente
 • Re:Tervitus kilplastele ja tinamütslastele!! (4 points) - sepp ( 9:54 20. veebruar, 2012) kuulub loole Bitcoinide äriga tegelev Tradehill lõpetab tegevuse
 • Re:Huvitav (4 points) - Tundmatu Sõdur (13:14 7. november, 2011) kuulub loole Uus protestivorm - pangavahetuspäev
 • pikim, kõigest (4 points) - avalikarvamus ( 0:15 16. veebruar, 2011) kuulub loole Boeing 747-8 sai suurimaks reisilennukiks maailmas
 • Arvan, et... (4 points) - HillarP (14:08 7. veebruar, 2010) kuulub loole Euroopa Parlament asub uurima pangaandmete edastamist USA-le
 • Insener vastab (4 points) - pudist ( 0:03 5. jaanuar, 2010) kuulub loole Burj Dubai ametlik avamine toob kõrgeima pilvelõhkuja tiitli
 • Tehniline poliitika (4 points) - pisi (12:19 28. detsember, 2009) kuulub loole Sertifitseerimiskeskuse E-teenindus ei kontrolli serdi kehtivust
 • Re:Pada sõimab katelt (4 points) - kivisildnik (10:30 21. november, 2009) kuulub loole Microsoft eitab Windows 7-ele NSA jaoks loodud tagaukse olemasolu

 • He was so narrow-minded he could see through a keyhole with both eyes.
  tyng@minut.ee
  Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
  Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud