Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


Malediividel toimus riigipööre

postitas henri habras-tasakaal-males osak. 18:56 8. veebruar, 2012
maailm Malediividelt tuleb erinevaid signaale, kuid praeguse seisuga on kindel, et president Mohammed Nasheed on tagasi astuma sunnitud.

Nasheed oli esimene valitud president pärast 30 aastat diktatuuri. Tema ametiaeg algas 2008. Väidetavalt sundis sõjavägi teda oma kohta loovutama. Endine president oli maailmas tuntud kui inimõiguste eest võitleja ja kliimaprobleemidele tähelepanu juhtija.

ÜRO kontrollimissioon sõidab nädalalõpul pealinna Male'sse. Keskkonnaorganisatsioon 350.org kutsus veel täna hommikul üles presidendi kaitseks allkirja andma.

(kõrvaloleval fotol ajab politsei ära Nasheedi toetama tulnud inimesi)

Loe lähemalt:
IOL: Ex-president and MPs injured in clashes
Ex-leaders allies seize Maledivies police posts
CSMonitor: Maledives president asks for unity
Wikipedia: Maldives

( Loe edasi... | 1716 baiti teksti )

Kiiu jäätmejaam hädas kuuvalgel käivate krattidega

postitas J-Georg moodsa-eesti-muinasjutt osak. 14:06 8. veebruar, 2012
eesti värk

Ida-Harjumaa nädalaleht Sõnumitooja annab teada, et juba teistkordselt aasta jooksul on külm kuuvalge ilm kutsunud Kuusalu valla jäätmejaama Kiius kratid – jäätmejaama operaator Mihkel Tammepärg mäletab selgelt sarnast aastatagust ööd. Kahju on jäätmejaam seekord kandnud lahti murtud kõigi konteinerite näol ning ära viidud tööriistade tõttu 3000 euro kanti. Kuusalu konstaabel palub kõnealuse kuritöö valguses kõigil kahtlase tegevuse märkajatel sellest ette kanda politsei lühinumbril 110.

Minut soovib omaltpoolt Kuusalu kanti soojemaid ja pilvisemaid öid.
( Loe edasi... )

Briti Meteroloogiateenistus: Kliima pole 15 aastat soojenenud

postitas mauri hirmust-lõdisev osak. 10:01 8. veebruar, 2012
teadus Tundmatu Sõdur kirjutab: "Daily Mail on üles korjanud Suurbritannia meteoteenistuse ja kurikuulsa East Anglia Ülikooli vaikselt välja lastud uurimistulemused, mis 30 000 mõõtmisjaamale tuginedes väidavad, et maakera keskmise temperatuuri tõus lõppes 1997dal aastal.
Andmed viitavad isegi minijääaja tekke võimalusele. Mail,ile intervjuu andnud teadlased selgitavad, et peale 20da saj. ebatavalist aktiivsust on Päike suundumas "suure miinimumi" poole ning see ähvardab külmade talvede, jahedate suvedega ning lühendab toiduks kõlblike taimede kasvamiseks sobivat aega.
Suurbritannia meteroloogiateenistuse välja lastud dokumendis selgub, et on olemas 92% tõenäosus, et Päikese intensiivsus läheneb 2022 aasta paiku "Daltoni miinimumile", mis kestis 1790 kuni 1830 ja millal Euroopa keskmine temperatuur langes 2 kraadi. Aga on ka võimalus Maunderi miinimumiks, mis oli väikese jääaja haripunkt 1645-1715 ja mil külmusid kinni Thames,i jõgi ja Hollandi kanalid.
Dokument küll lohutab, et kasvuhoonegaasid mõjutavad kliimat rohkem kui päike ja seega võib temperatuuri langus piirduda kõigest 0,08 kraadiga. Üks dokumendi koostajatest, Peter Stott rahustab, et Päikese intensiivsuse langus tasemeni, mida pole sadu aastaid nähtud, pole piisav, et korvata kasvuhoonegaaside soojendavat mõju.
Sellele vaidlevad vihaselt vastu Päikese asjatundjad. Henrik Svensmark, Taani Rahvusliku kosmoseuuringute keskuse direktor hoiatas, et järgmised 50 aastat võivad olla palju külmemad kui praegu ning juhib tähelepanu kliimateadlaste senistele eksitustele. CO2 tase on tõusnud vahetpidamata ning 2007dal aastal hoiatas Suurbritannia meteoteenistus, et kliimasoojenemine tuleb möirates ning et 2004-2014 soojeneb planeet 0,3 kraadi võra. Seni pole sellest mingit märki.
Väga ebadailimaililikus pikas ja põhjalikus graafikutega varustatud artiklis antakse sõna veel paljudele teistelegi ning teema võtab kokku Benny Peiser, Global Warming Policy Foundationi direktor, kes nendib mõrult, et eelmisel aastal külma El Nino tulemusel keskmine temperatuur hoopis langes pool kümnendikku kraadi, juba teist aastakümmet pole soojenemisest mingeid märke ning kui neid ei ilmne ka aastaks 2015, siis on selge, et kliimaennustusmudelid on kasutud ja sellise järelduse mõju mõnede teadlaste reputatsioonile võib olla päris tõsine.
Forget global warming - it's Cycle 25 we need to worry about (and if NASA scientists are right the Thames will be freezing over again)"

Minut pooldab kliima soojenemist ja Eesti metsade ahjuajamise lõpetamist, aga tsensuurisüüdistuste hirmust ajendatuna avaldab selle kaastöö siiski.
( Loe edasi... | 6 kommentaari )

IRL-ist lahkunu: kahepalgeline populism peletas

postitas neocon aga-osadele-see-hoopis-meeldib osak. 4:36 8. veebruar, 2012
poliitika Isamaa ja Res Publica Liidu suurkogu järel alanud liikmete lahkumine, millest minut.ee juba raporteeris, erakonnast jätkub. Välja on hakanud imbuma ka lahkujate põhjendused. Nii kohalikel kui ka viimastel Riigikogu valimistel kandideerinud Jaanus Ojangu kirjutab oma veebilehel, et otsustas astuda IRL-ist välja "seoses ideoloogilise lõhe tekkimisega minu vaadete ja praeguse erakonna poolt teostatava kahepalgelise populistliku poliitika vahel." Ojangu sõnul ei saa ta leppida poliitikaga, mida tehes mõeldakse ainult järgmistel valimistel häälte saamisele, unustades seejuures pikem vaade tulevikule ning mis on mõnel juhul lausa kahjulik Eestile. Samuti ei ole talle piisavad ja vastuvõetavad IRL-i kuuluvate ministrite ning mõningate Riigikogu liikmete poolt antud selgitused, tegevused ja tegemata jätmised elamislubade, Tallinna sadama jms. seoses üleskerkinud skandaalide osas. "Isiklikult pean solvavaks mõnede juhtpoliitikute poolt avalikult välja öeldud arvamusi, kus parendava kriitika tegijaid nimetatakse aututeks ja alatuteks, kus avalikult kutsutakse kriitiliselt meelestatud inimesi erakonnast lahkuma," selgitab Ojangu, kes kuulus ise erakonnas rahvuslaste tiiba ning jõudis sinna Isamaaliidu kaudu.
( Loe edasi... )

Google esitles Chrome veebisirvikut Androidile

postitas doc sobib-ainult-ühe-mudeliga osak. 1:22 8. veebruar, 2012
pihus Eile teatas Google, et Chrome veebisirviku beetaversioon on nüüd alla laetav Androidile. Paraku enamus androidikasutajatest jääb teemast kõrvale, kuna mobiilne Chrome mõeldud vaid Android 4.0 ehk ICS pihuseadmetele. Google on asja ette võtnud üpris tõsiselt - disaini aluseks on kasutusmugavus ning kõikvõimalikke nippe on korjatud üsna laia konkurentide hulga pealt. Lisaks muule on oma koha leidnud ka sünkroniseerimine lauaarvuti või tahvelarvutiga, andes võimaluse osa saada suurest pilveteenuse laadsest lahendusest.
( Loe edasi... | 4 kommentaari )

10 aastane õpilane avastas uue energiasalvestuse võimega molekuli

postitas doc noorelt-alustajate osak. 1:16 8. veebruar, 2012
teadus Kansas City kümneaastasele õpilasele Clara Lazenile muutus igav koolitöö põnevaks teadusavastuseks - tema poolt kirjeldati esmakordselt uut tüüpi molekul. Suvaliselt kokku pannes hapniku, lämmastiku ja süsiniku aatomeid tekkis molekul, millel on võime salvestada energiat. Põhimõtteliselt sarnane on ka nitroglütseriini ehitusmudel. Noore teadlase avastus on sedavõrd oluline, et on leidnud kajastamist jaanuarikuu "Computational and Theoretical Chemistry" ajakirjas.
( Loe edasi... | 2 kommentaari, 1 sinu künnisel )

Jaapani teadlased lubavad kõrvaklappidelt kaotada L ja R tähised

postitas doc jääme-ootama osak. 0:49 8. veebruar, 2012
tehnolo Jaapani teadlased üritavad lahendada mobiilsete melomaanide ühte põhiprobleemi - kumb kõrvaklapi ots käib kumba kõrva. Aastaid on selleks olnud klappide peal kiri L ja R, mis siis vasakule ja paremale määratud klapiotsa eristab. Nüüd on leitud aga mõistlik alternatiiv, mis segaduse kaotab. Nimetuse universaalsed kõrvaklapid taha peituv tehnoloogia suudab ise täpsustada, kummas kõrvas klapp asetseb. Lisavõimalusena on eraldi sõbraga kõrvaklappide jagamine, milles mõlemasse kanalisse lastakse monoheli. Järgmine suur idee lubab aga muusika peatada kui klapid kõrvast eemaldada. Esialgu pole plaanis selliseid kõrvaklappe müüma hakata, kuid kuna sensorite omahind on vaid paar dollarit siis tõenäoliselt mõni firma lõpuks need oma märgi alt ka välja laseb.
( Loe edasi... )

Prohhorov: me ei pea osalema Obama valimiskampaanias

postitas neocon valimiseelsete-sõjakäikude osak. 19:30 7. veebruar, 2012
sõda Venemaa presidendiks kandideeriv Mihhail Prohhorov ütles täna välja oma seisukohad Süüria küsimuses. "Mul ei ole mingit sümpaatiat Venemaa välisministeeriumi suhtes – see ajab arhailist poliitikat. Seda poliitikat juhib mitte pragmatism, vaid foobiad ja ideoloogilised dogmad. Mitte Venemaa majanduslik strateegia ja ärihuvid, vaid sageli vastandumine Ameerika positsioonidele," märkis Prohhorov. "Mis on reaalne? Meil on seal 20 miljardit dollarit investeeringuid, pool miljardit sõjavarustusena ja vahemereäärne mereväebaas Tartus. Me tahame hoida seda, mida omame – see on aluseks meie lähenemisele antud küsimuses. Kes meile selle garanteerib: Assad, islamistidest mässulised? Võib-olla Obama või Kuveidi emiir? ÜRO resolutsioon Süüria vastu – kas see – on humanitaarne resolutsioon või Obama valimiseelne liit Lähis-Ida islamistidega? Ja miks peaks Venemaa võtma osa USA presidendivalimistest, kui meil on oma presidendivalimised? Minul ei ole mingeid sentimentaalseid tundeid Assadi režiimi suhtes. Aga ei ole ka suuremat sümpaatiat islamistidest mässuliste suhtes, kes võitlevad viimase ilmaliku, mitteislamistliku valitsuse vastu Lähis-Idas. Selge see, et linnasid kahuritest lasta ei tohi. Venemaa on kohustatud seda Assadile selgelt ütlema, kõvasti ja valjusti. Aga ka selle kohta tahan ma saada infot sõltumatutest allikatest. Ja mitte kanalitest, mis kuuluvad Katari ja Kuveidi šeikidele – need ei ole demokraatlikud ja liberaalsed riigid."
( Loe edasi... )

Video demonstreerib USA valimispettuseid

postitas Pampa surnud-naljad-vanad-naljad? osak. 16:30 7. veebruar, 2012
naljakas Tundmatu Sõdur kirjutab: "Hetkel on USA,s kuumaks teemaks valija isiku tuvastamine. Mõned nõuavad,et valija peaks esitama fotoga dokumendi kuid keskvalitsus on kõik sellised nõudmised blokeerinud, kuna valija isikut tõendav ja vajadusel riigi kulul väljastatav fotoga dokument olla rassistlik ja diskrimineerib mittevalgeid.Nations Top law enforcement official thinks that photo ID's are racist/ Alloleval videol...
( Loe edasi... | 380 baiti teksti | 6 kommentaari, 4 sinu künnisel )

arvamus: Minuti portaalis on täheldatud tsensuuri algeid

postitas neocon mina-pole-süüdi osak. 6:55 7. veebruar, 2012
tsensuur Tundmatu Sõdur kirjutab: "On täheldatud, et DIY uudiste portaal, mis tegutseb aadressil "minut.ee" on viimasel ajal justnagu artikleid tsenseerima hakanud.

Näiteks võis mingi aja vältel kohata avalehel artiklit "Küüditamisnimekirjad 2.0", mida kaunistas ülitore ajalehe väljalõige ühe professori tarkade sõnadega loenduse olemuse kohta. Selle loo linki ei õnnestu enam kuskilt avastada.

Teise näitena, veel täna (6. veebruari) hommikul ilutses avalehel artikkel, kuidas Eesti kommunistid Marxi teoseid propageerivad, mis mind küll külmaks jätab, ent võib-olla kellelegi just elavat huvi pakub. Paraku on see lugu nüüdseks teadmata suunas kadunud.

Soovida jätab ka lugude tagasi lükkamine ilma saatjale põhjendust lähetamata, näiteks üks tuttav pakkus täna (6. veebruaril) välja uudisenupu 11. veebruaril toimuva ACTA vastase meeleavalduse kohta, mis paraku avaldamata jäeti -- mis on küll iga uudiste vahendaja võõrandamatu õigus, aga kurvastaval toimub siin see mainimata, et mis ei meeldi (ja mainida saaks -- tal on küll anonüümne meiliaadress, aga sealt saab posti lugeda). Õnneks pole muret, sisuliselt sama jutu leiab ka BBC-st ja Õhtulehest nüüdseks.

Käesolev on üleskutse arutleda ja teineteist valgustada sellise välisel vaatlusel üsna suvalise tegevuse allikate, eesmärkide ja tulemuste üle -- ning selle üle, kas peaks midagi ette võtma (Minutist mujale kolima, proovima muuta Minutit) või niisama vahtima."

( Loe edasi... | 38 kommentaari, 31 sinu künnisel | arvamus )


säutsujada

10 nädala vähemloetumat
0 Iraak ostab kasutatud vene lennukeid, kiidab Süüria õhulööke (0)
530 NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat (5)

küsitlus
Mul on arvutis
kõvaketas/kettad kõik krüpteeritud
ainult kodukataloog või partitsioon on krüpteeritud
vaid osa faile või katalooge on krüpteeritud
kõik krüpteerimatta
mul pole saladusi, kõik kuulub võimuorganite töötajatele
kasutan paberit ja sulepead, olulised paberid neelan alla
[ tulemused | Polls ]
kommentaarid:0 | hääled:54

kaubanduslikud teated

10 viimast kommentaari
 • Re:fräkking (0 points) - Tundmatu Sõdur (19:01 27. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Re:Sittagi ei mõika?! (1 points) - monu (13:51 27. juuni, 2014) kuulub loole Margus Lepa: ka mina olen pankade kahjumite sotsialiseerimise vastu
 • Re:Sittagi ei mõika?! (1 points) - monu ( 9:48 25. juuni, 2014) kuulub loole Margus Lepa: ka mina olen pankade kahjumite sotsialiseerimise vastu
 • Re:fräkking (1 points) - Fleimar Troll (13:31 23. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Re:fräkking (0 points) - Tundmatu Sõdur (16:55 22. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • fräkking (1 points) - Tundmatu Sõdur (16:20 22. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Brežnevi ametivend (0 points) - Fleimar Troll (13:00 21. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • "The Android-IMSI-Catcher-Detector" (AIMSICD) (0 points) - Tundmatu Sõdur (13:16 17. juuni, 2014) kuulub loole Googlet ei huvita, et igat Androidi võib pealt kuulata
 • Mis vaevab raku südant? (1 points) - Fleimar Troll (12:26 12. juuni, 2014) kuulub loole Kuu "radiatsioonikilbikesed" pakuvad uusi lahendusi kosmoselendude ohutumaks muutmisel
 • infot, mitte outuubi (0 points) - Tundmatu Sõdur (11:06 10. juuni, 2014) kuulub loole VIDEO: Neofašistid üle Euroopa kogunevad Ukraina mässulistega võitlema

 • 10 nädala loetuimat
  530 NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat (5)
  0 Iraak ostab kasutatud vene lennukeid, kiidab Süüria õhulööke (0)

  täna ajaloos
  1. Mordad 1393
  25. Ramadan 1435
  23. Juuli 2014
  25. Tammuz 5774


  veel...


  Quick Links
  complete timeline
  forbidden books
  israel shamir
  infopartisan
  raamatukoi
  tehnokratt
  Prof.Habib
  the onion
  non grata
  slashdot
  heategu
  latne
  rsf.fr
  rawa
  ears
  fair
  ipi.at
  seruv.il
  cryptome
  corpwatch
  war times
  cia manual
  kolhoos.ee
  neturei karta
  counterpunch
  anarchy archives
  electronic intifada
  iraani karikatuurid

  10 kuuma kommenti
 • TXOR'iga lahendatav probleem (4 points) - martin_vahi_v2 ( 7:25 12. august, 2013) kuulub loole minut.ee kommentaariumis avaldatud idee jõudis realiseerumiseni
 • Reklaam, minut ja trollidest hüsteerikuid (4 points) - Pampa (10:43 26. juuli, 2012) kuulub loole Kas Edgar Savisaar peseb raha?
 • Pseudoprobleem (4 points) - pudist (21:39 3. juuni, 2012) kuulub loole Riia peapiiskop tänas homoparaadi oponente
 • Re:Tervitus kilplastele ja tinamütslastele!! (4 points) - sepp ( 9:54 20. veebruar, 2012) kuulub loole Bitcoinide äriga tegelev Tradehill lõpetab tegevuse
 • Re:Huvitav (4 points) - Tundmatu Sõdur (13:14 7. november, 2011) kuulub loole Uus protestivorm - pangavahetuspäev
 • pikim, kõigest (4 points) - avalikarvamus ( 0:15 16. veebruar, 2011) kuulub loole Boeing 747-8 sai suurimaks reisilennukiks maailmas
 • Arvan, et... (4 points) - HillarP (14:08 7. veebruar, 2010) kuulub loole Euroopa Parlament asub uurima pangaandmete edastamist USA-le
 • Insener vastab (4 points) - pudist ( 0:03 5. jaanuar, 2010) kuulub loole Burj Dubai ametlik avamine toob kõrgeima pilvelõhkuja tiitli
 • Tehniline poliitika (4 points) - pisi (12:19 28. detsember, 2009) kuulub loole Sertifitseerimiskeskuse E-teenindus ei kontrolli serdi kehtivust
 • Re:Pada sõimab katelt (4 points) - kivisildnik (10:30 21. november, 2009) kuulub loole Microsoft eitab Windows 7-ele NSA jaoks loodud tagaukse olemasolu

 • My cup hath runneth'd over with love.
  tyng@minut.ee
  Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
  Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud