Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


äri: Kasutatud mp3-ede edasi müümine on USA-s seaduslik tegevus

postitas doc kommi-raha-eest osak. 23:55 9. veebruar, 2012
muuzika Peale pikka järelmõtlemist on ameeriklaste kohtusüsteem leidnud, et inimestel on õigus USA-s mp3 faile kasutatuna edasi müüa. Ühena olulistest võtmeküsimustest sai vastuse see, kas mp3 fail on materiaalne objekt või mitte. Juhul kui see poleks siis ei saaks tagada nende edasimüügi seaduslikul alusel. Kaebaja Capitol Records üritas asja välja mängida nii, et teatud juhul oleks ta üks ja teatud juhul teine. Kohtunik vaatas asjale aga reaalsema pilguga ning otsustas, et soovijate mp3 failide müüki vahendav veebisait ReDigi on seaduse silmis täiesti õige teema ning muusikatööstur peab suu puhtaks pühkima.
( Loe edasi... | 1 kommentaar | äri )

USA Kongress kiitis heaks droonide lennutamise riigi õhuruumis

postitas doc kaks-ühe-hinnaga osak. 0:56 9. veebruar, 2012
privaatsus Privaatsuse austajad USA-s on järjekordselt mures - Kongress võttis vastu seadusealgatuse, mis muudab lihtsamaks valitsusel lennutada droone riigi õhuruumis kodanike jälgimiseks. Seadus nõuab lisaks ka seda, et sealne lennundusamet käivitaks reguleerivad ettekirjutused ärieesmärkidel kasutatavatele droonidele aastaks 2015. EFF ja teised kodanikuorganisatsioonid on asja üle muret tundmas - politseiriigi saabumist ei taheta kindlasti käed rüpes vastu võtta. 
( Loe edasi... | 5 kommentaari )

Nokia uuendas Symbiani Belle'ks

postitas doc luige-laulu-kuuiku osak. 0:46 9. veebruar, 2012
pihus Huvilised võivad viimase seeria Symbianiga nutitelefone värskendada Nokia Belle operatsioonisüsteemiga - kosmeetilised värskendused toovad kaasa ka mõnevõrra kiirema süsteemihalduse. Rõõmustada võivad N8, E7, E6, X7, C6-01, C7 ja Oro omanikud. Nokia 500 saab uuenduste nimekirja järgnevate nädalate jooksul. Uuendamiseks on vajalik Nokia Suite tarkvarapakett ning ühenduskaabel. Sammhaaval näpunäited on juba leitavad ning foorumites käib usin arutelu uuenduse üle.
( Loe edasi... )

Enamus kalasid pärineb siseveekogudes elanud eellastest

postitas doc räim-ristata-tomatiga osak. 0:16 9. veebruar, 2012
keskkond Põlvnemise lood ei saa vast enam segasemaks minna. Kolm neljandikku meres elutsevatest kaladest pärinevad hoopis magevees elanud eellastest. See avastus näitab järjekordselt kui olulised on jõed ja järved uute liikide tekkimisel. Uurimise alla võetud kiir-uimelised kalad, mis moodustavad 96 protsenti kõikidest magevee ja merekaladest, on pärit umbes 300 miljonit aastat tagasi elanud siseveekogudes elutsenud eellastest. Tegemist pole tegelikult harukordse juhusega - sarnane elukeskkonna vahetus on nii vaaladel, delfiinidel kui kilpkonnadel minevikus ette võetud. Miks see ette võeti? Võimalik, et mingil ajahetkel pole ookean eriti sobiv keskkond olnud, kuid see fakt vajab veel lähemat kontrollimist.
( Loe edasi... | 17 kommentaari )

Malediividel toimus riigipööre

postitas henri habras-tasakaal-males osak. 18:56 8. veebruar, 2012
maailm Malediividelt tuleb erinevaid signaale, kuid praeguse seisuga on kindel, et president Mohammed Nasheed on tagasi astuma sunnitud.

Nasheed oli esimene valitud president pärast 30 aastat diktatuuri. Tema ametiaeg algas 2008. Väidetavalt sundis sõjavägi teda oma kohta loovutama. Endine president oli maailmas tuntud kui inimõiguste eest võitleja ja kliimaprobleemidele tähelepanu juhtija.

ÜRO kontrollimissioon sõidab nädalalõpul pealinna Male'sse. Keskkonnaorganisatsioon 350.org kutsus veel täna hommikul üles presidendi kaitseks allkirja andma.

(kõrvaloleval fotol ajab politsei ära Nasheedi toetama tulnud inimesi)

Loe lähemalt:
IOL: Ex-president and MPs injured in clashes
Ex-leaders allies seize Maledivies police posts
CSMonitor: Maledives president asks for unity
Wikipedia: Maldives

( Loe edasi... | 1716 baiti teksti )

Kiiu jäätmejaam hädas kuuvalgel käivate krattidega

postitas J-Georg moodsa-eesti-muinasjutt osak. 14:06 8. veebruar, 2012
eesti värk

Ida-Harjumaa nädalaleht Sõnumitooja annab teada, et juba teistkordselt aasta jooksul on külm kuuvalge ilm kutsunud Kuusalu valla jäätmejaama Kiius kratid – jäätmejaama operaator Mihkel Tammepärg mäletab selgelt sarnast aastatagust ööd. Kahju on jäätmejaam seekord kandnud lahti murtud kõigi konteinerite näol ning ära viidud tööriistade tõttu 3000 euro kanti. Kuusalu konstaabel palub kõnealuse kuritöö valguses kõigil kahtlase tegevuse märkajatel sellest ette kanda politsei lühinumbril 110.

Minut soovib omaltpoolt Kuusalu kanti soojemaid ja pilvisemaid öid.
( Loe edasi... )

Briti Meteroloogiateenistus: Kliima pole 15 aastat soojenenud

postitas mauri hirmust-lõdisev osak. 10:01 8. veebruar, 2012
teadus Tundmatu Sõdur kirjutab: "Daily Mail on üles korjanud Suurbritannia meteoteenistuse ja kurikuulsa East Anglia Ülikooli vaikselt välja lastud uurimistulemused, mis 30 000 mõõtmisjaamale tuginedes väidavad, et maakera keskmise temperatuuri tõus lõppes 1997dal aastal.
Andmed viitavad isegi minijääaja tekke võimalusele. Mail,ile intervjuu andnud teadlased selgitavad, et peale 20da saj. ebatavalist aktiivsust on Päike suundumas "suure miinimumi" poole ning see ähvardab külmade talvede, jahedate suvedega ning lühendab toiduks kõlblike taimede kasvamiseks sobivat aega.
Suurbritannia meteroloogiateenistuse välja lastud dokumendis selgub, et on olemas 92% tõenäosus, et Päikese intensiivsus läheneb 2022 aasta paiku "Daltoni miinimumile", mis kestis 1790 kuni 1830 ja millal Euroopa keskmine temperatuur langes 2 kraadi. Aga on ka võimalus Maunderi miinimumiks, mis oli väikese jääaja haripunkt 1645-1715 ja mil külmusid kinni Thames,i jõgi ja Hollandi kanalid.
Dokument küll lohutab, et kasvuhoonegaasid mõjutavad kliimat rohkem kui päike ja seega võib temperatuuri langus piirduda kõigest 0,08 kraadiga. Üks dokumendi koostajatest, Peter Stott rahustab, et Päikese intensiivsuse langus tasemeni, mida pole sadu aastaid nähtud, pole piisav, et korvata kasvuhoonegaaside soojendavat mõju.
Sellele vaidlevad vihaselt vastu Päikese asjatundjad. Henrik Svensmark, Taani Rahvusliku kosmoseuuringute keskuse direktor hoiatas, et järgmised 50 aastat võivad olla palju külmemad kui praegu ning juhib tähelepanu kliimateadlaste senistele eksitustele. CO2 tase on tõusnud vahetpidamata ning 2007dal aastal hoiatas Suurbritannia meteoteenistus, et kliimasoojenemine tuleb möirates ning et 2004-2014 soojeneb planeet 0,3 kraadi võra. Seni pole sellest mingit märki.
Väga ebadailimaililikus pikas ja põhjalikus graafikutega varustatud artiklis antakse sõna veel paljudele teistelegi ning teema võtab kokku Benny Peiser, Global Warming Policy Foundationi direktor, kes nendib mõrult, et eelmisel aastal külma El Nino tulemusel keskmine temperatuur hoopis langes pool kümnendikku kraadi, juba teist aastakümmet pole soojenemisest mingeid märke ning kui neid ei ilmne ka aastaks 2015, siis on selge, et kliimaennustusmudelid on kasutud ja sellise järelduse mõju mõnede teadlaste reputatsioonile võib olla päris tõsine.
Forget global warming - it's Cycle 25 we need to worry about (and if NASA scientists are right the Thames will be freezing over again)"

Minut pooldab kliima soojenemist ja Eesti metsade ahjuajamise lõpetamist, aga tsensuurisüüdistuste hirmust ajendatuna avaldab selle kaastöö siiski.
( Loe edasi... | 6 kommentaari )

IRL-ist lahkunu: kahepalgeline populism peletas

postitas neocon aga-osadele-see-hoopis-meeldib osak. 4:36 8. veebruar, 2012
poliitika Isamaa ja Res Publica Liidu suurkogu järel alanud liikmete lahkumine, millest minut.ee juba raporteeris, erakonnast jätkub. Välja on hakanud imbuma ka lahkujate põhjendused. Nii kohalikel kui ka viimastel Riigikogu valimistel kandideerinud Jaanus Ojangu kirjutab oma veebilehel, et otsustas astuda IRL-ist välja "seoses ideoloogilise lõhe tekkimisega minu vaadete ja praeguse erakonna poolt teostatava kahepalgelise populistliku poliitika vahel." Ojangu sõnul ei saa ta leppida poliitikaga, mida tehes mõeldakse ainult järgmistel valimistel häälte saamisele, unustades seejuures pikem vaade tulevikule ning mis on mõnel juhul lausa kahjulik Eestile. Samuti ei ole talle piisavad ja vastuvõetavad IRL-i kuuluvate ministrite ning mõningate Riigikogu liikmete poolt antud selgitused, tegevused ja tegemata jätmised elamislubade, Tallinna sadama jms. seoses üleskerkinud skandaalide osas. "Isiklikult pean solvavaks mõnede juhtpoliitikute poolt avalikult välja öeldud arvamusi, kus parendava kriitika tegijaid nimetatakse aututeks ja alatuteks, kus avalikult kutsutakse kriitiliselt meelestatud inimesi erakonnast lahkuma," selgitab Ojangu, kes kuulus ise erakonnas rahvuslaste tiiba ning jõudis sinna Isamaaliidu kaudu.
( Loe edasi... )


säutsujada

10 nädala vähemloetumat
0 Iraak ostab kasutatud vene lennukeid, kiidab Süüria õhulööke (0)
530 NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat (5)

küsitlus
Mul on arvutis
kõvaketas/kettad kõik krüpteeritud
ainult kodukataloog või partitsioon on krüpteeritud
vaid osa faile või katalooge on krüpteeritud
kõik krüpteerimatta
mul pole saladusi, kõik kuulub võimuorganite töötajatele
kasutan paberit ja sulepead, olulised paberid neelan alla
[ tulemused | Polls ]
kommentaarid:0 | hääled:54

kaubanduslikud teated

10 viimast kommentaari
 • Re:fräkking (0 points) - Tundmatu Sõdur (19:01 27. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Re:Sittagi ei mõika?! (1 points) - monu (13:51 27. juuni, 2014) kuulub loole Margus Lepa: ka mina olen pankade kahjumite sotsialiseerimise vastu
 • Re:Sittagi ei mõika?! (1 points) - monu ( 9:48 25. juuni, 2014) kuulub loole Margus Lepa: ka mina olen pankade kahjumite sotsialiseerimise vastu
 • Re:fräkking (1 points) - Fleimar Troll (13:31 23. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Re:fräkking (0 points) - Tundmatu Sõdur (16:55 22. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • fräkking (1 points) - Tundmatu Sõdur (16:20 22. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • Brežnevi ametivend (0 points) - Fleimar Troll (13:00 21. juuni, 2014) kuulub loole NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat
 • "The Android-IMSI-Catcher-Detector" (AIMSICD) (0 points) - Tundmatu Sõdur (13:16 17. juuni, 2014) kuulub loole Googlet ei huvita, et igat Androidi võib pealt kuulata
 • Mis vaevab raku südant? (1 points) - Fleimar Troll (12:26 12. juuni, 2014) kuulub loole Kuu "radiatsioonikilbikesed" pakuvad uusi lahendusi kosmoselendude ohutumaks muutmisel
 • infot, mitte outuubi (0 points) - Tundmatu Sõdur (11:06 10. juuni, 2014) kuulub loole VIDEO: Neofašistid üle Euroopa kogunevad Ukraina mässulistega võitlema

 • 10 nädala loetuimat
  530 NATO boss levitab uut konspiratsiooniteooriat (5)
  0 Iraak ostab kasutatud vene lennukeid, kiidab Süüria õhulööke (0)

  täna ajaloos
  3. Mordad 1393
  27. Ramadan 1435
  25. Juuli 2014
  27. Tammuz 5774


  veel...


  Quick Links
  complete timeline
  forbidden books
  israel shamir
  infopartisan
  raamatukoi
  tehnokratt
  Prof.Habib
  the onion
  non grata
  slashdot
  heategu
  latne
  rsf.fr
  rawa
  ears
  fair
  ipi.at
  seruv.il
  cryptome
  corpwatch
  war times
  cia manual
  kolhoos.ee
  neturei karta
  counterpunch
  anarchy archives
  electronic intifada
  iraani karikatuurid

  10 kuuma kommenti
 • TXOR'iga lahendatav probleem (4 points) - martin_vahi_v2 ( 7:25 12. august, 2013) kuulub loole minut.ee kommentaariumis avaldatud idee jõudis realiseerumiseni
 • Reklaam, minut ja trollidest hüsteerikuid (4 points) - Pampa (10:43 26. juuli, 2012) kuulub loole Kas Edgar Savisaar peseb raha?
 • Pseudoprobleem (4 points) - pudist (21:39 3. juuni, 2012) kuulub loole Riia peapiiskop tänas homoparaadi oponente
 • Re:Tervitus kilplastele ja tinamütslastele!! (4 points) - sepp ( 9:54 20. veebruar, 2012) kuulub loole Bitcoinide äriga tegelev Tradehill lõpetab tegevuse
 • Re:Huvitav (4 points) - Tundmatu Sõdur (13:14 7. november, 2011) kuulub loole Uus protestivorm - pangavahetuspäev
 • pikim, kõigest (4 points) - avalikarvamus ( 0:15 16. veebruar, 2011) kuulub loole Boeing 747-8 sai suurimaks reisilennukiks maailmas
 • Arvan, et... (4 points) - HillarP (14:08 7. veebruar, 2010) kuulub loole Euroopa Parlament asub uurima pangaandmete edastamist USA-le
 • Insener vastab (4 points) - pudist ( 0:03 5. jaanuar, 2010) kuulub loole Burj Dubai ametlik avamine toob kõrgeima pilvelõhkuja tiitli
 • Tehniline poliitika (4 points) - pisi (12:19 28. detsember, 2009) kuulub loole Sertifitseerimiskeskuse E-teenindus ei kontrolli serdi kehtivust
 • Re:Pada sõimab katelt (4 points) - kivisildnik (10:30 21. november, 2009) kuulub loole Microsoft eitab Windows 7-ele NSA jaoks loodud tagaukse olemasolu

 • My cup hath runneth'd over with love.
  tyng@minut.ee
  Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
  Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud