Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


Anvar Samost – ajakirjanik või aktivist?

postitas neocon või-munast-kooruv-poliitik osak. 18:28 3. veebruar, 2014
propaganda Eesti Rahvusringhääling: R2 saates Olukorrast riigis 2.02 teatas saatejuht Anvar Samost, et algatab allkirjade kogumise  peaminister Andrus Ansipi Sotši olümpiamängudele sõitmise vastu. Pärast saadet avaldaski ta keskkonnas petitsioon.ee pöördumise, kus kutsub andma allkirju, et Ansip Sotši ei sõidaks, sest peaministri osalemine olümpial oleks tõlgendatav toetusavaldusena Venemaa presidendi ebademokraatlikule käitumisele. Sotši olümpiamängude ja poliitika vaheline seos on ilmne ja selleteemaline arutelu ajakirjanduses on igati põhjendatud. Küsimus on selles, kui asjakohane on ERRi saatejuhil algatada poliitilist kampaaniat. Kui saatejuht on ühe poliitilise aktsiooni algataja, kuidas saab ta seda teemat edaspidi kajastada, analüüsides ja avaldades arvamust enda tegevuse kohta?
( Loe edasi... | 3418 baiti teksti | 10 kommentaari )

Ojuland ja "20 uut nägu" - esimene ämber

postitas Pampa ühest-ämbrist-teise osak. 14:04 31. jaanuar, 2014
poliitika Karjääripoliitik Kristiina Ojuland, kes sattus viimati skandaalide keskele Reformierakonnas, pole veel uut parteid käimagi saanudki, kui juba astuti kolinal ämbrisse. Ojuland ja "20 uut nägu" tahtsid ära napsata teatritükkidega kuulsaks mängitud "Ühtne Eesti" nime.

Õnneks jätkus NO99'l piisavalt selgroogu, et Ojuland ja tema "20 uut nägu" tagasi pabereid määrima saata. Seda nime nad endale ei saa.
 
Samas, kuidas kujutab end Reformikate koolitusega Ojuland ette ühtse Eesti loojana, jääb hetkel veel arusaamatuks. Eluvõõra rahvateenrina on ta ju kogu oma töövõimelise elu veetnud erinevates riiklikes struktuurides - rahvast veel kaugemale minna oleks raske.

See, et "20 uut nägu" ja Ojuland, restoranis Oko, üksteisele rahuloelvalt õlale patsutasid ning enda uue poliitilise jõu moodustajateks peavad on peaaegu, et huvitav.  Samas ei saa aga unustada, et just sellised ühtse Eesti loojaid, lakutud olemisega värskeid nägus, on varemgi nähtud. Kus need vankumatud ja äraostmatud maailmaparandajad tänaseks on?

"Projekti Ühtne Eesti eestvedaja ja NO99 teatri juht Tiit Ojasoo ütles, et projekti raames üritas teater luua kõige lollimat ja populistlikumat parteid ja nüüd on Kristiina Ojuland selle päriselt ära teinud." err.ee
( Loe edasi... | 16 kommentaari )

Vabavara või tasuline tarkvara pole võluvits

postitas Pampa ei-saa-ei-oska-ei-taha-ei-või osak. 22:27 13. jaanuar, 2014
eesti värk cyborg kirjutab: "Et Eesti riik vabavara soosis on soovunelm-soovmõtlemine! Ja see on fakt, miskipärast liikusid siis seadusandja haamri alt läbi teised eelnõud ja pigem kinnistati monopoli riigiasutustes vaata, et seaduse jõuga. Eestil oli valida 1995-2000 mida juurutada ja eks juurutati seda kes paremini kosjas käis. 2000-2005 kehtestati see mis hetkel on....

( Loe edasi... | 5775 baiti teksti | 18 kommentaari )

Füüsilise võtme vaba ühekordsete paroolide meetod

postitas Pampa pika-jutu osak. 20:55 7. jaanuar, 2014
luure martin_vahi_v2 kirjutab: "Spiooni käsiraamatust paroolidega seonduvat lugedes meenus mulle üks mõttekäik, milleni jõudsin vähemalt 5 aastat tagasi.

Kõigepealt kirjeldan taust-situatsiooni, seejärel enda poolt välja pakutavat lahendust ning seejärel ühte paroolisüsteemide realisatsioonidega seonduvat nüanssi.


Taust-situatsioon

Füüsilisi võtmeid, sõltumata nende tööpõhimõttest, on võimalik ära röövida ning pankade poolt kasutatavate PIN-kalkulaatori stiilis autentimise korral on võimalik pikema-ajalise jälgimise käigus inimese poolt võtmele enda autentimiseks sisestatav parool teada saada. Sama kehtib tava-paroolide korral: neid saab inimese jälgimise abil välja nuhkida....
( Loe edasi... | 6781 baiti teksti | 3 kommentaari )

Vaba Isamaaline Kodanik: Lang ja Klaas peavad võtma vastutuse

postitas neocon toimuva-eest-vastutavad-poliitikud osak. 13:33 19. november, 2013
poliitika MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik juhatuse liige Külliki Kübarsepp on seisukohal, et Reformierakonna poliitikud peavad võtma vastutuse seoses ajalehe Sirp ümber puhkenud skandaaliga. Kui seda ei kavatse teha kultuuriminister, siis peab seda tegema seni SA Kultuurileht nõukogu juhtinud Urmas Klaas, sest tekkinud olukord on nõukogu käpardlikkuse tulemus. "Ajalehe Sirp ümber toimuv on Reformierakonna katse muuta kultuurileht valitsevale parteile meelepäraseks kergekaaluliseks väljaandeks," leiab Kübarsepp. "Ebaõnnestumisele juhitud konkursid murendavad usaldust avaliku võimu vastu ning tavakodanikel on raske uskuda avalike konkursside aususesse. Pigem kinnistub arusaam, et iga konkurss ongi vaid vormiline ja lõpuks määratakse ikkagi ametisse see, keda võimul olev erakond seal näha tahab." Vaba Isamaalise Kodaniku arvates näitab erakondade järjest selgem käitumismudel, et eelkõige soovitakse allutada inimesi ja institutsioone erakonnakontorite diktaadile.
( Loe edasi... )

Miks raketid on moraalselt vananenud tehnoloogia

postitas mauri sellega-tegeleb-teine osak. 16:44 18. november, 2013
sõda xercosius kirjutab: "Praeguse artikli eesmärk on välja käia arutelu, mis väidab, et ballistilised raketid on aastal 2013 sõjalise relvana moraalselt vananenud tehnoloogia.

Tihtilugu tehakse suur number sellest, kuidas Põhja-Korea või Iraan või Venemaa mõnda oma ballistilist või kaug-maa raketti katsetab. Meedia jaoks on tegu uhke teemaga. Sarnaselt lennukis plahvatavate pommidega on enam-vähem kõik mis lendab ja plahvatab hea uudismaterjal. On ka põhjust, miks uus-aasta-ööl just rakette õhku lastakse, mitte ei paugutata õhupalle neid nõltega puruks torkides.

Ballistiliste rakettide eripära on see, et kui nad ei ole üle värvitud samasuguse, raadiolaineid neelava, värviga, millega kunagi värviti üle B2 pommitajaid, siis on nad radaritele üpris suurte objektidena näha. Teine häda on, et nende väljatulistamise hetkel vaenlane juba teab, et suhted on sellised, et teine osapool soovib lausa tapmisega tegelda, rakette tulistada, mistõttu vastumeetmed on sisse lülitatud.
( Loe edasi... | 3067 baiti teksti | 38 kommentaari )


To be or not to be. -- Shakespeare To do is to be. -- Nietzsche To be is to do. -- Sartre Do be do be do. -- Sinatra
tyng@minut.ee
Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud