Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


Koridor - 23 riigiasutust, 23 aktsiooni, 2 kunstnikku

postitas mauri et-salasilm-ei-seletaks osak. 17:55 10. detsember, 2010
privaatsus Tundmatu Sõdur kirjutab: "Korralikul kodanikul ei ole ju ometi midagi varjata. Järjest vähem on linnaruumis paiku, kus võimalik liikuda ilma, et sind ei jälgitaks ning salvestataks turvakaamerate poolt. Turvameetmete totaalset rakendamist põhjendatakse erinevate ohtudega taskuvarastest terroristideni. Sarnastel ettekäänetel on kaamerad avalike ja erainstitutsioonide pärusmaalt jõudnud era- ja kortermajade seintele. Mehhaanilise silma pilgust jääb vabaks üha väiksem osa linnaruumist. Ühiskond näib olevat olukorraga leppinud, diskussioon antud teemal on olematu, justkui poleks privaatsuse ja kontrolli küsimused olulised. Foto ja videopilt võimaldab meid identifitseerida-ära tunda. Fotograafia algusaegadel paljukirjeldatud põlisasukate ebausklik hirm pildistamise ees ei ole päris alusetu- pildistamine või filmimine annab kujutise kellegi teise kontrolli alla ja seega on sel teisel ka veidi võimu meie üle. "Koridor" on keskkond totaalse jälgimise mehhaanika uurimiseks ja kogemiseks, esitades küsimuse kodaniku õigusest tema enese kujutise suhtes. Allolevalt lingilt on võimalik lugeda ja näha, kuidas erinevad riigiasutused vastasid videokaamera salvestuse avaldamise teabenõudele, mida arvas asjast AKI ja milline oli lõppvaatus. www.koridor.tk"
( Loe edasi... | 7 kommentaari )

''OH ENEЯGIAT...?''

postitas mauri leiutab-üks-jalgratas osak. 9:34 19. juuni, 2009
ratastel Fabrique kirjutab: "Esmaspäeval kell 10.05 siirdusid muusikud Fabrique ja Chungin matkale, kasutades liikumisvahendina spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud elektri jõul liikuvat tandemit -"kahemeheratast". Mehed loodavad koos leida küllaldaselt säravat energiat, et sellest piisaks erinevate Eesti osade külastamiseks ning uurida kuidas elavad neis erinevates paikades tegutsevad kogukonnad ning teaduse- ja loomeinimesed.

Või tahavad nad näha, mis Eestimaal tegelikult toimub, rohujuuretasandil, lihtsalt rääkida inimestega, kes erinevad oma mõttelaadilt või tegemistelt sellest, mida peetakse tavapäraseks. Elektriratta akusid kavatsevad nad laadida kodudes, kuhu tee viib, miks mitte ka lihtsalt nende juures, kes selleks võimalust pakuvad. Kuidas kõik õnnestub, mis juhtuma hakkab, mis juttu aetakse ja kui lahkelt rändureid vastu võetakse või abistatakse, näeb hiljem ekraanilt. Retkelistega sõidab kaasa filmigrupp, üles võetud kaadritest valmib ka dokumetaalfilm ''OH ENEЯGIAT...?''.
( Loe edasi... | 1913 baiti teksti | 2 kommentaari )

Poola pianist pidas kontserdil Ameerika vastase kõne

postitas mauri viiuldaja-haarab-sõna osak. 9:30 28. aprill, 2009
looming Tundmatu Sõdur kirjutab: "Guardian annab teada, et tuntud Poola pianist Krystian Zimerman tegi Los Angelese kontserdi ajal pausi, et pidada maha kõne kuulama tulnud ameeriklastele. Ta teatas, et enam kunagi ta ei esine USA-s. Lisaks andis ta kuulama tulnud ameeriklastele teada, et need oma käed tema riigist eemale hoiaksid - viidates raketikilbi ehitamise plaanidele Poolasse, mis on endiselt päevakorral ka Obama administratsioooni ajal. Kuna osa kontserdikuulajaid hakkas saalist välja kõndima kui ta oli kuulajatele loengut pidama hakanud, siis muusik kommenteeris ka seda: "Jah, osa inimesi hakkavad kohe marssima kui nad kuulevad sõna "sõjavägi"".2006.aastal oli muusik lubanud et ei esine USA-s enne kui Bushi ametiaeg saab läbi. Polish pianist stops show with anti-US tirade"
( Loe edasi... | 5 kommentaari )

Toiduskulptuurid - ülilahe kunstivorm

postitas alvar meisli-ja-noa osak. 22:27 17. august, 2008
looming Bioneer kirjutab: "Paljud vanemad on hädas – lapsed ei taha süüa köögivilju. Mida teha, et pere nooremad oleksid tervislikust kraamist huvitatud. Üheks viisiks on muuta toit põnevaks. Bioneer soovitab teha kogu perele köögiviljakunsti üritus. Inspiratsiooni pakuvad Stacy Juliani blogist leitud imetabased toiduskulptuurid."
( Loe edasi... )

(:)minuti fänn kukkus laamendama

postitas mauri inimsööja-on-ka-inimene osak. 10:40 14. märts, 2008
looming kivisildnik kirjutab: "seoses kultuurkapitali aastapreemiate kätteandmisega täna kell 15.00 kirjanike majas hakkas parima luularaamatu preemia laureaat (:)kivisildnik, tuntud minuti fänn, laamendama. ütles ametnikurottidele, mida ta kultuurigenotsiidist ja loomastumisest arvab, üritas oksendada ministriproua kleidile ja väitis et j. kaus ja b. vaher on ennast täis s...unud ning masturbeeris kanal2 kaamerasse. tegelikult nii ei tohi teha."
( Loe edasi... | 4 kommentaari )

Da Vinci "Viimne õhtusöömaaeg" digitaalsel kujul

postitas doc ja-kes-veel-pildil-on? osak. 2:44 30. oktoober, 2007
looming Konspiratsiooniteooriate ning Dan Browni teoste austajad saavad jällegi rõõmustada - internetti on üles riputatud Leonardo Da Vinci meistriteos "Viimne õhtusöömaaeg" digitaalsel kujul. Kvaliteet on niivõrd hea, et näha saab kunstniku pintslitõmbeid - 16 miljardit pikslit, seega pilt on 1600 korda parem kui tavapärases 10 miljoni pikslilise sensoriga fotokaameras. Kõrge kvaliteet lubab pilti jälgida sellisesest küljest nagu oldaks pildist eemal vaid mõned sentimeetrid.
( Loe edasi... | 9 kommentaari )

R.I.P. Kurt Vonnegut Jr.

postitas Mart kassi-kanga osak. 10:06 12. aprill, 2007
inimene Eile suri oma kodus Manhattanil tuntud ja armastatud ameerika kirjanik Kurt Vonnegut Jr. Vonneguti abikaasa, fotograaf Jill Krementz'i sõnul olid lahkumise põhjuseks mõned nädalad tagasi trepil kukkumise tagajärjel saadud ajuvigastused.

R.I.P. - Kurt Vonnegut Jr. (11.11.1922 - 11.04.2007)

So it goes...
( Loe edasi... | 8 kommentaari, 7 sinu künnisel )

Ohtlik kirjandus, Rakvere raamatupoe hukk ja Vene tsensuur

postitas mauri kuulsusetu-surm-koos-lugemikku-kandmisega osak. 9:51 10. märts, 2007
looming

Rakvere raamatupoe avalik hukkamine on ajendanud tõeliselt mõnusa teksti teket kohalikku ajalehte. Virumaa Teatajale mittesobilikul viisil kirjutab ketser: "Vene tsensuurist oli lihtsam läbi murda kui meie turufundamentalistlikust raamatulevist. Kuidas peab kahesajaeksemplarine luulekogu võistlema kümnetuhandese trükiarvuga õpikuga. Ei võistle ja sureb. Ongi tegelikult surnud ja mõrtsuka nimi on raamatupood." (taamal kostab pseudorahvuslike turufundamentalistide kisa: "tuleriidale!") "Ja mis veel hullem, lugemine võib tekitada mõtlemisharjumuse. Mõtlev inimene aga võib treipingi tagant põgeneda ja kontorist välja jalutada. Mõtlev inimene ei ole nii lihtsalt manipuleeritav reklaamidega, propagandaga ja meediamölaga. Mõtlev inimene on liiv turumajanduse masinavärgis." Tarvastväristavat jutu leiad tervikuna Virumaa Teataja lehelt. Kõik see mõistagi kuurortisse eksiili läinud kirjaniku sulest, loe ka Kivisildniku ajaveebi.

Minut soovitab kultuurkapitalil hakata luuletajatele-kirjanikele nööri jagama, seda mõistagi naljaga pooleks, et sinna otsa ainult tõeliselt kõhnad kirjanikud rippuma jääks ja paksemad, juba turufundamentalismi tingimustes oma vaimuandeid müüma õppinud turskemad isendid, turvaliselt põrandale potsataks.

( Loe edasi... | 7 kommentaari )

Eksperimentaalne kunstisümbioos infomüras

postitas mauri whatever-that-means osak. 15:56 9. mai, 2005
mood Andra kirjutab: "1. mail toimus Tartu Sadamateatris juba seitsmendat korda Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna korraldatud üritus „Projekt:Mood-Performance-Tants“. Seekordse kunstirünnaku märksõnad linnaruum, liikumine ja liiklus läbisid ühtse temaatikana nii nüüdistantsijate, noorte moedisainerite kui installatsioonikunstnike loomingut.
Esimest korda „Projekt: Mood-Performance-Tants“ ajaloos hõlmas üritus terve Sadamateatri.
( Loe edasi... | 3030 baiti teksti )

Bagdadi Lõvi nõuab Süüria lahkumist Liibanonist

postitas mauri couldn't-resist osak. 17:19 18. märts, 2005
poliitika The Nation avaldas (tasuline) sellise lühikese poliitilise luuletuse oma kolumnide hulgas:
George W. Bush, the Lion of Baghdad, Demands That Syria Withdraw From Lebanon

Calvin Trillin

You must withdraw, since nations can't
Install their troops in other places
To change regimes that they don't like.
Except, of course, in certain cases.


/ Te peate lahkuma, sest rahvad ei sohi /
/ Saata oma väge võõrastele maadele /
/ Et muuta rezhiime, mis neile ei sobi. /
/ Välja arvatud teatavail juhtudel. /
( Loe edasi... )

Trust D.E. XV

postitas mauri oleme-rahupooldajad osak. 15:40 19. veebruar, 2005
raamatud Kell 3 juunikuu 24. päeval aastal 1928 astus Prantsuse Saadikutekogu tribüünile uus peaminister Felix Brandeveau. Avanud oma otsustava suu, ta hüüdis:
;mdash& Küllalt!...
Ja muutus haudvaikseks. Kogu Saadikutekogu jäi haudvaikseks tema järele. Pole liialdus, kui ütelda, et tema järele jäi haudvaikseks kogu Prantsusmaa, veel enam - kogu Euroopa, sest peaministri tervest kategoorilisusest hoolimata ta esimene sõna ei seletanud veel midagi, teisest aga sõltus sadade miljonite inimeste elu.
( Loe edasi... | 6795 baiti teksti )

Siilid, leevikesed ja puukingad peagi Tartu kesklinnas

postitas alvar kip-kop osak. 13:15 11. veebruar, 2005
teated Andra kirjutab: "Neljapäeval, 10. veebruaril hindas zhürii Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonnas valminud tänavatõkendite kavandeid.

Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonnas valmis Tartu Linnavalitsuse palvel 44 Hansapäevade- ja Tartu teemalist tänavatõkendite kavandit. Eile kogunes Kuperjanovi tänava õppehoones linnaametnikest ja Tartu Kõrgema Kunstikooli esindajatest moodustatud 7-liikmeline zhürii, kelle ülesandeks oli välja valida need viis kavandit, mis juunis Rüütli tänava ristmikele jõuavad.

Väljavalituks osutusid järgmised tööd:
Puukingad - autor Jevgeni Zolotko, skulptuur I kursus
Siil - autor Taivo Timmusk, skulptuur II kursus
Tünn - autor Jevgeni Zolotko, skulptuur I kursus
Kiiver - autor Berit Talpsepp, skulptuur II kursus
Leevike - autor Eike Eplik, II kursus

Zhürii ergutsupreemia pälvisid Margus Kääp võistlustööga Hansa ja Eduard Leontjev võistlustööga Täring.

Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Linnavalitsuse koostöö tulemusena on tänavatõkendite konkurss toimunud juba neljal korral."

( Loe edasi... )


Boucher's Observation: He who blows his own horn always plays the music several octaves higher than originally written.
tyng@minut.ee
Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud